چه کنیم که ظروف مسی سیاه نشود؟
جلوگیری از سیاه شدن ظروف مسی


از فواید فلز مس خاصیت ضدافسردگی، ضدسرطان، تقویت کننده سیستم ایمنی بدن، تنظیم کننده هورمون‌ها و… است. امروزه ظروف مسی دوباره مورد توجه قرار گرفته اند. و بسیاری از افراد علاقه دارند مخصوصا برای پخت و پز از این ظروف استفاده نمایند. ولی استفاده از ظروف مسی چه به صورت تزیینی و چه برای پخت و پز مشکلاتی نیز دارد. مهمترین مشکل سیاه شدن ظروف مسی است. فلز مس به طور طبیعی در اثر تماس با رطوبت دچار لک و سیاهی می شود. برای استفاده بهتر و راحت تر از مس بهتر است این نکات را رعایت نمایید.

قبل از استفاده از مس برای اولین بار مقداری شیر در آن بجوشانید. شیر باعث ضدعفونی شدن ظرف شما شده و همچنین موجب می شود که سطح داخلی ظرف شما دیرتر سیاه شود. هرگز سطح داخلی ظروف مسی را با سیم شستشو نکنید و از یک اسکاج نرم برای این کار استفاده نمایید. در صورتی که قرمزی مس پیدا شد، از استفاده از ظرف خودداری کرده و مجددا آن را سفید نمایید.

سطح خارجی ظروف مسی که قرمز رنگ است به رطوبت حساس است و در صورت تماس با رطوبت دچار سیاهی می شود، بنابراین بلافاصله بعد از تماس ظرف با رطوبت آن را با یک پارچه نرم خشک نمایید. البته امروزه با استفاده از فناوری نانو ظروف مسی تولید شده اند که دیرتر سیاه می شوند. در صورتی که سطح قرمز رنگ ظرف شما دچار سیاهی شد می توانید از ترکیب آبلیمو و نمک روی آن بمالید و سپس با یک دستمال نرم آن را پاک کرده و براق نمایید. امروزه محلول هایی به صورت صنعتی برای پاک کردن ظروف مسی به فروش می رسد که همین فرایند را انجام می دهد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما برای افزودن به لیست انتظار باید وارد حساب کاربری خود شوید.
X